קלפי אימון - הסבר

להקיף את עולמך באופניים
אימון עצמי: קלפי השראה המבוססים על מסע אמיתי

אפשרו לעצמכם לצאת למסע. כזה שיתחיל בנקודה אחת וייגמר באחרת, או כזה שיסגור לכם מעגל. אתם רוויי מחשבות – על ההווה, העתיד, הקריירה, הזוגיות, על רעיון מהפכני, תשוקה או פרידה. המחשבות האלה הן מכחולים שעמם תוכלו, כמו אמנים, לצייר הכל. כל מה שאתם צריכים, רק לכמה דקות, זה את... עצמכם. 

להגיע הכי רחוק. להיות הכי קרובים לעצמכם מאי פעם.

ערכת הקלפים "להקיף את עולמך באופניים" היא כלי לאימון עצמי ויצירתי. היא נועדה כדי להפוך לחלק בלתי נפרד מהשיח הפנימי שלכם עם עצמכם, וכדי להוביל אתכם להתעוררות, התחזקות ודיוק המסעות שלכם. העבודה עם ערכת הקלפים מתאימה לכל מצב, זמן ומקום, ואינה מצריכה כל ידע קודם (להיפך – היא נסמכת על הידע שכבר מצוי בכם ומעודדת אתכם לשוב להשתמש בו).

כל אחד מקלפי "להקיף את עולמך באופניים" נולד מרגע משמעותי שתועד מתוך מסעו של ההרפתקן רועי סדן, ואליו הצטרף משפט מעורר מחשבה של המאמנת והיוצרת לי-את דנקר.

אימון אישי בעזרת הקלפים – איך עושים את זה?

  1. 1. מתחילים: חשבו על נושא שמעסיק אתכם כרגע (דילמה, קושי, משפחה, זוגיות, מיניות, קריירה, הגשמה). פרשו את הקלפים כשהם הפוכים או גלויים, ובחרו קלף מכוון או אקראי.

  1. 2. מתעמקים: התבוננו לעומק בקלף שבחרתם. חפשו בו את החיבור לנושא שמעסיק אתכם, ובהשראתו כתבו במחברת, בכתיבה אינטואיטיבית ואסוציאטיבית, את המחשבות והשאלות שעולות בכם. אל תחשבו במונחים של "נכון" ו"לא נכון" – תנו לכל תחושה את מקומה (תוכלו להיעזר בדוגמה לשאלות, אך מומלץ לעשות זאת רק לאחר שתתנסו בכתיבה בעצמכם).

  1. 3. רגע עוצרים: היעזרו במפת המסע כדי להתאמן על תהליך רחב יותר. ככל שתתאמנו תגלו שביכולתכם לשנות את פני המפה. וזכרו: הקלפים, כמו במסע, יפגשו בכם יותר מפעם אחת. המסר שלהם – החבוי או הגלוי – ישתנה או יתווסף לקודמו, בדיוק כפי שאתם עצמכם משתנים. יכולתכם להבחין תתפתח ככל שתאתגרו את עצמכם בשאלות לגבי התחושות שלכם.

  1. 4. מסכמים: לאחר שתרגישו שמרחב ההשראה שלכם גדל, עברו לשלב התמצות – הרכיבו משפטי מנטרה, הצהרות, החלטות, יעדים, ומטרה ברורה אחת לפחות. תוכלו לעשות זאת בצורת תרשים, טבלה, רשימה, ציור או כל אמצעי אחר שאתם מתחברים אליו.

  1. 5. עשיתם את זה: על כל תמורה אחת שתרוויחו מערכת הקלפים הזאת, אל תשכחו להעניק אחת לאחר שתפגשו בדרך. השפע הוא כזרעים שעפים עם הרוח כדי להפרות את הקרקע המוכנה הבאה, וזו יכולה להיות אתם.

 

ואם הגעתם עד לכאן – אתם כנראה כבר מטיילים בפתחו של מסע בנושא שעליו התאמנתם. מרגישים מוכנים? צאו לדרך. צריכים עוד זמן? קחו לכם, ותנו לפרטי המסע להתמקם בנוחות במזוודת המודעות שלכם. מה שבטוח – לאחור כבר לא תחזרו, כי ברגע שאתם אוחזים בהבנה, היא שלכם לעד.